Nakład 25.000 egzemplarzy

Nemo -Wodni maratończycy po raz kolejny popłyną całą noc!

Wodni maratończycy po raz kolejny popłyną całą noc!

47 km 500 metrów – taki dystans przepłynął w ubiegłym roku najlepszy uczestnik czwartej edycji Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego Otyliada – największej masowej imprezy pływackiej w Polsce. W nocy z 10 na 11 marca wszyscy miłośnicy pływania zmierzą się z czasem, zmęczeniem i własnymi słabościami już po raz piąty.

Pierwszą Otyliadę zorganizowano w Myszkowie w 2014 roku. Wówczas impreza miała charakter lokalny. Dziś to ogólnopolskie „święto pływania”, w którym co roku uczestniczy niemal 50 pływalni z całego kraju. Dla jednych Otyliada jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. Celem imprezy jest zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej, a tym samym do zainwestowania we własne zdrowie. Dlaczego wymyślono akurat pływanie? – Bo, to najtańsza do uprawiania dyscyplina sportowa (nie potrzeba sprzętu, extra ubrania) a mająca jednocześnie ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka.

Otyliada-01

Rekordowa Dąbrowa Górnicza

Ubiegły rok zdecydowanie należał do Dąbrowy Górniczej. To właśnie w tamtejszym aquaparku Nemo – Świat Rozrywki padł rekord czwartej edycji Otyliady. Ustanowił go Łukasz Furman, który przepłynął niemal 48 kilometrów. – Pan Łukasz był absolutnym bohaterem ubiegłorocznej edycji. Rozpoczął pływanie o 18:00, po czym o 5:00, na godzinę przed końcem maratonu wyszedł z wody i stwierdził, że jego rekord jest niezagrożony. Kto wie, być może i w tym roku rekord Otyliady padnie również w Nemo… – mówi Marek Jaromin, rzecznik prasowy Nemo – Świat Rozrywki.

Pływają dzieci, rodzice, a nawet dziadkowie

Otyliada to impreza łącząca pokolenia. W całonocnym pływaniu startują dzieci, ich rodzice, dziadkowie i całe rodziny. – W ubiegłym roku najmłodszy nocny pływacki maratończyk w Nemo miał 6 lat, zaś najstarszy prawie 60. To jednak nie wszystko… Otyliada w Nemo to przede wszystkim fantastyczny doping. Na trybunach naszego basenu sportowego zasiada mnóstwo kibiców. Pojawiają się transparenty, głośne okrzyki i śpiewy, a nawet wuwuzele – dodaje Marek Jaromin.

Nemo – Świat Rozrywki gotowe na „święto pływania”

W dąbrowskim aquaparku wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Tory basenu są przygotowane, a lista startowa zamknięta z maksymalną liczbą uczestników – Jako Nemo – Świat Rozrywki z ogromną radością uczestniczymy w Otyliadzie już po raz czwarty. Gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Otyliadzie, jednocześnie informujemy, że w sobotę 10 marca ze względu na imprezę, basen sportowy w Nemo będzie czynny do godziny 17:30 – mówi rzecznik Nemo – Świat Rozrywki.

Powrót do góry

Być może zainteresują Cię również:

inauguracja-wsps-04

„Gaudeamus igitur” w dąbrowskiej WSPS

Studenci dąbrowskiej Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego rozpoczęli uroczyście nowy rok akademicki 2015/2016. W obchodach uczestniczyła kadra naukowa i zaproszeni goście. […]

kregle-nemo-min

Jesień? Idealny czas na kręgle!

Okres jesienno-zimowy bynajmniej nie musi być dla nas mało aktywny i atrakcyjny. Ciekawą propozycją na spędzenie wolnego czasu w gronie […]

saunmistrz-nemo-min

Zawód: Saunamistrz

Gorąca atmosfera, nastrojowa muzyka, zapachowe olejki i niejednokrotnie ciekawa, wciągająca opowieść to cechy seansu parowego, czyli nietypowej ceremonii, która zamienia […]

Dom Mediowy EMfirma

Wydawca miesięczników
ŻYCIE Dąbrowy Górniczej oraz ŻYCIE Sosnowca

dm-small

Kontakt

Jako możesz się z nami skontaktować?

tel. 690 67 71 71
tel. 503 90 20 90
dommediowy@dommediowy.info.pl

Copyright 2015 Dom Mediowy EMFirma