Nakład 25.000 egzemplarzy

Otyliada 2017 w Nemo

Czwarty Ogólnopolski Maraton Pływacki „Otyliada” po raz trzeci zagościł na basenie sportowym Nemo – Świat Rozrywki w Dąbrowie Górniczej.

Dla uczestników, oprócz dobrej zabawy była to okazja do sprawdzenia swoich możliwości w wodzie.

11 marca o godzinie 18:00 pływacy na 46 pływalniach w Polsce wskoczyli do wody. Najbardziej zaprawione osoby spędziły w niej kilkanaście godzin, kończąc swoje zmagania nad ranem dnia następnego.

Frekwencja dopisała, każdy z sześciu torów basenu sportowego Nemo, wypełniony był po brzegi uczestnikami, którzy pływali w zwartych kolumnach. W tym roku do maratonu zarejestrowało się 51 pasjonatów pływania.

Najstarszych zawodników dzielił zaledwie jeden dzień różnicy, ostatecznie specjalną nagrodę dla seniora otrzymał 59-letni Pan Mieczysław.

„Otyliadę” uważam za trafiony pomysł, mogą całe rodziny przychodzić i wspólnie spędzić czas wolny. Po za tym dzisiaj mam urodziny i z tej okazji chcę przepłynąć 59 basenów, nie pływam regularnie, pływam okazjonalnie, ale rodzina mnie zmotywowała bo wnuczka i syn również pływają – powiedział tuż przed startem Pan Mieczysław z Piekar Śląskich, najstarszy zawodnik Otyliady.  

W kategorii najmłodszych pływaków główną nagrodę, pluszową „Foczkę” zdobył  6-letni Jan Niedziółka, który swoją przygodę z pływaniem rozpoczął, mając zaledwie dwa miesiące życia.

Drugi raz bierzemy udział w maratonie, podobnie jak w poprzednim roku, także i w tym, syn był najmłodszym uczestnikiem. To jest fajna impreza, super sprawa, żeby zachęcić ludzi do pływania, do odrobiny ruchu. No i po frekwencji widać, że jest wyższa bo w poprzedniej edycji mieliśmy trochę luźniej na torze – podsumował tata 6-letniego Janka, Robert Niedziółka.

Na trybunach nie zabrakło grup zorganizowanych, które dopingowały swoich znajomych w osiągnięciu jak najlepszego rezultatu przepłyniętej długości. Na szczególne słowa uznania zasługuje postawa jednej z zawodniczek, która niedawno została mamą i zdecydowała się wziąć udział w maratonie.

Sama idea super, pomimo tego, że my nie pływamy to przyszliśmy podziwiać troje naszych przyjaciół, w tym świeżo upieczoną mamę z grupy „W pogoni za duchem”. Każdy z nich ma jakiś plan w głowie, jak najdłużej, jak najwięcej, ale przede wszystkim chodzi im o dobrą zabawę. Szacunek dla nich bo cały czas pływają , a woda wyciąga i oni są mistrzami – podzielili się z nami swoimi wrażeniami członkowie Klubu Biegaczy Teresa, Monika, Agnieszka, Adam Kamil.

Niekwestionowanym zwycięzcą „Otyliady” w Nemo został Łukasz Furman , który pokonał dystans 47 kilometrów i 500 metrów.

Każda osoba biorąca udział w maratonie otrzymała certyfikat uczestnictwa wraz z pamiątkową monetą.

Powrót do góry

Być może zainteresują Cię również:

tour-de-pologne-narodowy

Gwiazdy Tour de Pologne

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się na PGE Narodowym, miejscu startu tegorocznego wyścigu ogłoszone zostały składy drużyn tegorocznego wyścigu. Michał […]

mks-dg-min

Partner medialny MKS Dąbrowa Górnicza

Oficjalnie znajdujemy się w gronie Partnerów Medialnych MKS Dąbrowa Górnicza. Niebawem pierwszy konkurs. Szczegóły wkrótce na naszym fan page. Do […]

serce-pelne-warzyw-owocow-01

W zdrowym ciele – zdrowy duch!

W ostatnich latach bardzo wzrosła nasza świadomość dotycząca zdrowego trybu życia. Jego częścią jest nie tylko aktywność fizyczna, ale też […]

Dom Mediowy EMfirma

Wydawca miesięczników
ŻYCIE Dąbrowy Górniczej oraz ŻYCIE Sosnowca

dm-small

Kontakt

Jako możesz się z nami skontaktować?

tel. 690 67 71 71
tel. 503 90 20 90
dommediowy@dommediowy.info.pl

Copyright 2015 Dom Mediowy EMFirma