Nakład 25.000 egzemplarzy

Zbliżają się upały! Zachowajmy ostrożność!

Ze względu na słoneczną pogodę i zapowiadane wysokie temperatury powietrza apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności.

Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepełnosprawnych, czy w zaawansowanym wieku. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich – nawet na chwilę – w samochodach, bądź na otwartym terenie, gdzie grozi przegrzanie, albo porażenie słoneczne. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów.

Zapowiadane bardzo wysokie temperatury powietrza, w przeszłości nieraz przynosiły zarówno w naszym regionie, jak i w innych województwach wiele przypadków narażenia osób wymagających opieki, przede wszystkim – dzieci, na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

Pamiętajmy o dzieciach, osobach niepełnosprawnych i seniorach – nie pozostawiajmy ich w zamkniętych samochodach, czy na otwartym terenie, w miejscach nasłonecznionych. Takie postępowanie bezpośrednio naraża ich życie!

Nie zapominajmy też o zwierzętach – one również odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. Pozostawienie czworonoga w samochodzie, czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia! Pamiętajmy też, by zapewnić zwierzętom nieskrępowany dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu.

slaska.policja.gov.pl

Powrót do góry

Być może zainteresują Cię również:

loteria-paragonowa-min

Narodowa loteria paragonowa

Samochody Opel Insignia i Astra oraz nowoczesne laptopy i i-pady czekają na uczestników pierwszej w Polsce loterii paragonowej, która ruszyła […]

nemo-pierwsza-pomoc

Nemo zaprasza na pokazy zasad udzielania pierwszej pomocy

Wiecie jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy? Przez okres całego roku warto przypominać zasady pierwszej pomocy, dlatego zapraszamy na pokazy, które przygotował […]

variete-mini

Variete Teatr Rozrywki

Zapraszamy do nowo otwartego teatru rozrywki w Katowicach Jedyne takie miejsce na Śląsku. Szczegółowe informacja znajdą Państwo na stronie: www.variete.katowice.pl

Dom Mediowy EMfirma

Wydawca miesięczników
ŻYCIE Dąbrowy Górniczej oraz ŻYCIE Sosnowca

dm-small

Kontakt

Jako możesz się z nami skontaktować?

tel. 690 67 71 71
tel. 503 90 20 90
dommediowy@dommediowy.info.pl

Copyright 2015 Dom Mediowy EMFirma